top of page
vassago-logo_edited.jpg

HAKKIMIZDA

2011 yılında kurulmuş olan Vassago No 8 firması, sezon trendlerini yakından takip ederek ve  tekstil firmalarının kendine özel tarzını koruyarak dışarıdan koleksiyon ürünleri hazırlar. Ayrıca “Kişiye Özel Giysi Tasarımı, Stil Danışmanlığı ve Moda Tasarımı” üzerine uzmanlaşmak isteyen kişilere,  farklı ürün gruplarının model ve kalıp tasarım eğitimini uygulamalı ders olarak vermek için kurulmuştur. 

2015 Aralık ayı itibariyle Haute Couture ve Koleksiyon ürünleriyle hizmet vermeye başlayan Vassago No 8, Boutiqe&Studio konseptiyle Ankara, İstanbul, İzmir ve daha pek çok şehirden gelen talepler doğrultusunda kişiye özel tasarımlar yapmaya devam etmektedir. 

Günümüzde farklı tekstil materyallerinin tekstil ürünlerine uyarlanması,  yeni ve farklı  üretim metodlarının gelişmesi, moda tasarım eğitiminde Pratik uygulamaya yönelik ihtiyacı ön plana çıkarmaktadır. Klasik eğitim anlayışı her ne kadar Pratik uygulamaları içerisinde barındırsa da günümüz ihtiyaçlarını yeterince karşılamaktan uzaktır.  Vassago Moda Akademi, Vassago No 8 markasının 11 yıllık tecrübesinden faydalanarak moda tasarım eğitimine yenilikçi bir yaklaşım getirmeyi hedeflemektedir. Piyasada önde gelen bir markanın eğitim pratiğine sağlayacağı faydanın bilinciyle akademimizin birlikteliği ile teori ve pratiğin birleştiği bütüncül bir eğitim anlayışı sunmaktayız.

Eğitmenlerimizin çoğunluğu kendi meslek gruplarında sektörün içinde yer alan, tasarım eğitimlerinin üzerine teknik alt yapılarını güçlendirmiş kişilerden oluşmaktadır.

Vassago Moda Akademi’nin eğitim anlayışının önceliği öğrencilerinin tasarım eğitimlerinin yanı sıra, mezun olduktan sonra mesleğe atılacakları ilk günden itibaren eğitim sürecinde edindikleri bilgileri ve staj tecrübelerini iş hayatlarında rahatlıkla kullanabilecek olmalarıdır. Öğrencilerimiz atölye ve diğer tüm alanların içinde birebir bulunarak eğitim sürecinde stajlarını da bu vesileyle yapmış olacaklardır. 

Öğrencilerimiz kendi bünyemizde bulunan firmamızın dışında da farklı firmalarda staj eğitimlerini tamamlama hakkına sahip olacaklardır. Ayrıca eğitim sonunda kendi hazırladıkları ürünleri sergileme fırsatı da bulacaklardır.

Eğitim sonunda katılımcılarımıza tüm dünyada geçerliliği olan akreditasyonlu Sertifika verilecektir. Bu sertifika sayesinde öğrencilerimiz mesleklerini  diledikleri ülkede özgüvenli bir şekilde icra edebileceklerdir.  

Hakkımızda: Hakkımızda
bottom of page